Mobil

iCloud’u Hacklenen Paris Hilton: Sakın iCloud Kullanmayın!

Siber korsanlar tarafından ciddi bir saldırıya uğrayan ve hem parası hem de çıplak fotoğrafları çalınan Paris Hilton, basın mensuplarına yaptığı açıklamada ”Sakın iCloud kullanmayın, iCloud güvenilir değil.” dedi. Amerikalı dünyaca ünlü şarkıcı, aktris, model ve moda tasarımcısı olan Paris Hilton’un hesaplarını ele geçirerek 170 bin dolarını ve çıplak fotoğraflarını çalan kadın siber korsan Paytsar Bkhchadzhyan, […]

Siber korsanlar tarafından ciddi bir saldırıya uğrayan ve hem parası hem de çıplak fotoğrafları çalınan Paris Hilton, basın mensuplarına yaptığı açıklamada ”Sakın iCloud kullanmayın, iCloud güvenilir değil.” dedi.

Amerikalı dünyaca ünlü şarkıcı, aktris, model ve moda tasarımcısı olan Paris Hilton’un hesaplarını ele geçirerek 170 bin dolarını ve çıplak fotoğraflarını çalan kadın siber korsan Paytsar Bkhchadzhyan, dün hakim karşına çıktı ve 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Paris Hilton’dan çaldığı paralarla da yetinmeyen Bkhchadzhyan, baba Rick Hilton ve kız kardeş Nicky’nin de hesaplarına göz dikti fakat başarılı olamadı. Bkhchadzhyan, ayrıca Roosevelt Hotel’in Hollywood’daki bir partisine 40 bin dolar harcayarak Paris Hilton adına rezervasyon yaptırmaktan da çekinmedi.

Hilton’un banka hesaplarını ele geçirerek para çalmayı başaran Bkhchadzhyan, ardından ünlü aktrisin iCloud hesabına göz koydu ve sonunda ele geçirmeyi başardı. Söylenenlere göre iCloud hesabında Hilton’un bazı çıplak görüntüleri bulunuyordu fakat bu görüntüler internete sızdırılmadı.

Mahkeme öncesinde basın mensuplarına bazı açıklamalarda bulunan Paris Hilton, ‘’Yaşanan olaylardan bu yana iCloud’u kullanmıyorum. iCloud güvenilir değil.’’ derken, mevcut iCloud kullanıcılarını da olası bir siber korsana karşı uyararak ‘iCloud kullanmayın.’’ dedi.

Bkhchadzhyan’ın Paris Hilton’un iCloud hesabına nasıl eriştiği henüz bilinmiyor. Fakat pek çok ünlünün çıplak fotoğrafının internette paylaşıldığı ‘fappening’ sızıntılarında siber korsanlar, iCloud hesaplarına kimlik avı yöntemi kullanarak erişmeyi başarmışlardı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top