Mobil

Netflix HDR desteği sunduğu yeni telefonları açıkladı!

HDR içerikler her geçen gün çok daha yaygın hale gelmeye devam ederkenNetflix‘te, çok daha fazla sayıda abonesinin bu içerikleri görüntüleyebilmesi için HDR desteği sunduğu akıllı telefonlara yenilerini eklemeye devam ediyor. HDR içeriklerin görüntülenebilmesi için mobil cihazlarda yer alan ekranın bunu desteklemesi gerekiyor. Bu nedenle uyumlu cihazların sayısı halen düşük olsa da, günümüzde amiral gemisi modelleri için HDR standartlaşmaya başladı. […]

HDR içerikler her geçen gün çok daha yaygın hale gelmeye devam ederkenNetflix‘te, çok daha fazla sayıda abonesinin bu içerikleri görüntüleyebilmesi için HDR desteği sunduğu akıllı telefonlara yenilerini eklemeye devam ediyor.

HDR içeriklerin görüntülenebilmesi için mobil cihazlarda yer alan ekranın bunu desteklemesi gerekiyor. Bu nedenle uyumlu cihazların sayısı halen düşük olsa da, günümüzde amiral gemisi modelleri için HDR standartlaşmaya başladı.

Netflix HDR desteğini genişletmeye devam ediyor!

Sony Xperia XZ2, Huawei Mate 10 Pro ve Huawei P20 modelleri Netflix HDRdesteğine kavuştu. HDR desteği sunduğu yeni cihazları maalesef duyurmayan Netflix, sadece Destek sayfasındaki cihazlar kısmına sessizce ekleme yapıyor.

Bu üç akıllı telefon sonrasında Netflix HDR destekli cihazlar listesi şu şekilde;

– Huawei Mate 10 Pro
– Huawei P20
– LG V30
– Razer Phone
– Samsung Galaxy Note 8
– Samsung Galaxy Tab S3
– Samsung Galaxy S9
– Sony Xperia XZ Premium
– Sony Xperia XZ1
– Sony Xperia XZ2
– LG G6 (Dolby Vision)

Bu alanda yoğun bir çalışma yürüten tek video platformu Netflix değil. YouTube geçtiğimiz günlerde yayınladığı güncelleme ile iPhone X kullanıcılarının, yüksek dinamik aralığı ( HDR ) olan videoları izlemesine olanak tanıdı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top