Mobil Uygulama

Opera, Android’e Ücretsiz VPN Desteği Getiriyor

Opera, Android için ücretsiz VPN koruması sağlayacak. Uygulamanın son sürümü, kendi içinde bir VPN’e sahip olarak yayınlanacak.

İnternet tarayıcı pazarında kendine has bir hayran kitlesi bulunan Opera, masaüstü uygulamasında yıllardır VPN koruması hizmeti sunuyordu. Geçtiğimiz ay Beta versiyon kullanıcılarına Android’de de VPN kullanma şansı sunan firma, yeni güncellemede bu özelliği tüm Android kullanıcılarının hizmetine sunacak.

 

VPN hizmeti, uzaktaki bir sunucu ya da internet sitesi ile özel bir bağlantı kurmayı sağlıyor. VPN kullanılan bağlantılarda, saldırılara açık olan halka açık ağ yerine özel bir bağlantıdan veri alınıp gönderiliyor. Böylece çevrimiçi aktivitelerin izlenmesi ve takibi zorlaşıyor.

Opera’nın kendi içindeki VPN, 256 bit şifreleme yöntemiyle verilerin güvende kalmasını sağlıyor. Ayrıca VPN, dünya üzerindeki sunucuları üzerinden bağlantı kurarak kullanıcının gerçek konumunu gizlemeye de yardımcı oluyor. Opera bu VPN hizmetinde nerelerdeki sunucuları kullanacağını belirtmemiş olsa da Asya, Avrupa ya da Amerika’daki bir sunucuyu seçmek mümkün. Öte yandan, isteğe bağlı olarak VPN’in kendisi de uygun bağlantılardan en iyisini seçebiliyor.

 

Opera, kullanıcıların aktivitelerinin kaydını tutmayacağını taahhüt ediyor. Böylece kullanıcının kimliğinin açığa çıkmasına sebep olabilecek hiçbir bilgi depolanmamış oluyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top